Loading...

OTWARCIE SEZONU PIŁKARSKIEGO VINETA WOLIN

Wolin wyspa smaków, zalew świeżych ryb – podsumowanie  imprezy w Wolinie – 18 sierpnia

Słoneczna pogoda stała się tradycją organizowanych dla Was imprez. Nie zawiodła i tym razem. Na stadionie miejskim w Wolinie wystartowaliśmy piątą z cyklu imprez edukacyjno-sportowych. Mini boiska szybko zapełniły się energiczną młodzieżą, która przy dopingu rodziców stanęła do sportowych rozgrywek. Szybko zapełniły się też pozostałe namioty, działające w ramach akcji. Ścieżka edukacyjna to miejsce, w którym poszerzaliście swoją wiedzę na tematy związane z rybami. Sprawdzian wiedzy – poprawne odpowiedzi na zadane pytania, stanowiły klucz do zdobycia nagród. Cieszymy się ze oprócz wiedzy, wychodzicie z pamiątkami, które przypomną Wam cel prowadzonej akcji.

Strefa porad dietetyka stała się celem wielu odwiedzających. O zainteresowaniu świadczyła ustawiająca się przed namiotem kolejka. Jesteśmy przekonani ze warto było chwilę poczekać, aby uzyskać fachowe porady o sposobie odżywiania, dedykowane specjalnie dla Was. Zadbała o to specjalistka strefy, dietetyk Ola Horoszko – Klusek.

Tym, którzy w trakcie imprezy poczuli głód, rybne smakołyki zapewnił Kevin – szef kuchni. Zaskakuje nas za każdym razem. Rozmaitość potraw, które wyczarowuje z ryb, a także apetyczne aromaty krążące nad miejscem imprezy, przyciągnęły wielu konsumentów. Jak można było usłyszeć, to nie tylko wielbiciele rybnych smaków, ale i osoby, które przekonują się do tego rodzaju potraw. Cieszy nas to tym bardziej, że Kevin dba o Wasze podniebienia, jak i wartości odżywcze zawarte w przygotowanych daniach. Specjaliści są zgodni, że najlepiej jeść ryby świeże, dostarczane przez lokalnych rybaków. Po takie sięga właśnie nasz Szef Kuchni. Dorsz, Łosoś, Śledź bałtycki, Szprot a także Leszcz, Sandacz, Okoń, Płoć, Węgorz i Szczupak – w nich wartości jest bez liku. Niech zagoszczą na naszych stołach w codzienny jadłospisie.

Zlokalizowanie imprezy na głównym obiekcie sportowym, nie było przypadkiem. Tym razem impreza Wolin – wyspa smaków, zalew świeżych ryb, odbywała się w ramach inauguracji sezonu piłkarskiego Vinety Wolin. Jej zawodnicy są reprezentantami akcji, o czym świadczą oznakowania na koszulkach piłkarskich. Piłkarze to osoby, doceniające zdrowa dietę, dlatego utożsamiają się z założeniami akcji.

Podczas toczącej się imprezy, zawodnicy Vinety Wolin zaczęli stopniowo przybywać na stadion. Była to okazja do wspólnych zdjęć i rozmów. Jeszcze tylko konkurs w rzucie sztucznym dorszem i drużyna Vinety Wolin ruszyła do zwycięskiej rozgrywki z Pogonią Połczyn.

Aby i Wam nie zabrakło sił na co dzień, a organizmowi potrzebnych składników (białka, minerałów, witamin, kwasu Omega3) sięgajcie po ryby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Aktywnemu trybowi życia sprzyja dieta oparta o takie właśnie dania.

My tymczasem szykujemy się do kolejnej imprezy. Zapraszamy na ostatnią z cyklu, finał wydarzeń promocyjnych „Wolin – Wyspa Smaków, zalew świeżych ryb”. W programie, m.in.: panele dyskusyjne, pokazy ”live cooking” potraw z ryb, gry miejskie o tematyce rybnej, inne wydarzenia związane z promocją spożycia ryb.

30 sierpnia – Międzyzdroje, skwer przy Alei Gwiazd. Start o godzinie 12. Zapraszamy!