Loading...

FESTYN RYBAKA 2018

Za nami kolejna impreza z cyklu „Wolin – Wyspa smaków. Zalew świeżych ryb”. Tym razem mieliśmy przyjemność spotkać się z Wami w Dziwnowie. Frekwencja była bardzo duża. Od momentu rozpoczęcia imprezy namioty strefy związanej z programem wypełniły się gośćmi.

Na pytania dotyczące rybołówstwa, zasobów i gospodarowania akwakulturą, odpowiadali przedstawiciele Wolińskiego Stowarzyszenia Rybaków. Konsultacje dietetyka  stały się nieodłącznym punktem naszej imprezy, dlatego i tym razem mogliśmy przekazać Wam niezbędną wiedzę, jak wprowadzić do codziennej diety produkty rybne oraz jak pozytywnie wpływa to na nasze zdrowie i samopoczucie. Strefą gier i zabaw edukacyjnych zawładnęli najmłodsi uczestnicy, a rodzice dzielnie dopingowali swoje pociechy. Kutry cumujące przy nabrzeżu stały się tłem pamiątkowych zdjęć, a rybacy opowiadali o tajnikach swojej pracy, dzielnie oprowadzając gości po pokładzie.

Impreza  „Wolin – Wyspa smaków. Zalew świeżych ryb” – to impreza dla małych i dużych. Miało to potwierdzenie w strefie edukacyjnej. Rodziny pilnie zapoznawały się z niezbędną wiedzą na temat ryb, dietetyki i obszaru Wolina. To pomagało w odpowiedzi na pytania konkursowe. Cieszymy się, że oprócz wiedzy, którą zdobywacie podczas organizowanych imprez, pojawiają się liczne pytania, na które staramy się udzielać fachowych odpowiedzi.

Wysiłek fizyczny w grach sportowych, jak i wysiłek umysłowy w strefie edukacyjnej to powód, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Jako że w rybach wartości jest bez liku, strefa konsumpcji pracowała na pełnych obrotach. Szef kuchni – Kevin Zagrodny-Kuczer wraz z zespołem, serwował dania rybne w wielu wydaniach. Pokaz kulinarny, jaki zaserwował na koniec imprezy, zaskoczył różnorodnością sposobów przygotowania potraw z ryb. Pojawiły się głosy że „na pewno spróbujecie tego w domu”, zatem czekamy na Wasze relacje z przyrządzania rybnych specjałów.

Czym jeszcze zaskoczy nas Kevin? Jakie porady ma dla Was dietetyk? Kto wygra w turnieju sportowym? Tego wszystkiego dowiemy się podczas najbliższej imprezy „Wolin – Wyspa smaków. Zalew świeżych ryb”, która odbędzie się w sobotę, 14 lipca, w Stepnicy. Startujemy o godzinie 11, w Amfiteatrze przy Marinie. Tam też dowiecie się, gdzie skosztować i jak przyrządzić ryby z akwenów wyspy Wolin. Zapraszamy !